Sprzęt

Firma posiada bardzo wszechstronną i rozległą bazę materiałowo-sprzętową.

Posiadamy wiertnice pionowe do szybkich odwiertów na samochodach ciężarowych, a także ciężki sprzęt stacjonarny do odwiertów głębokich o dużej średnicy i mały sprzęt składany do odwiertów w trudno dostępnych miejscach i ograniczonym obszarze.

Mały sprzęt do wiercenia ręcznego w trudno dostępnych miejscach pozwoli na pracę w bardzo ograniczonym terenie. Wieże wiertnicze czwórnożne napędzane silnikami elektrycznymi oraz dwie samojezdne wiertnice spalinowe: 14 tonową h3 na podwoziu pojazdu terenowego oraz 36 tonową wiertnicę do głębokich odwiertów dużymi średnicami.

Miejsca, gdzie nie ma zasilania również nie stanowią problemu, gdyż potrzebnego do pracy prądu dostarczą agregaty prądotwórcze, a koparka pozwoli na położenie niezbędnego do przesyłu i wykorzystania źródła rurociągu.

 

Jako jedna z nielicznych firm w Wielkopolsce posiadamy status zakładu górniczego pozwalającego wiercić otwory do 250 metrów, a nasze urządzenia pozwalają na wykonywanie otworów niemal wszystkimi metodami, takimi jak odwierty metodą obrotowo-udarową za pomocą świdrów i szlamówek, prawym obiegiem płuczki z pomocą bardzo wydajnej pompy płuczkowej amerykańskiej firmy Gorman-Rupp, oraz airlift-em zwanym inaczej lewym obiegiem płuczki gdzie urobek wyciągany jest wewnątrz przewodu wiertniczego za pomocą sprzężonego powietrza.

Średnice otworów to w zależności od wykorzystanego sprzętu, głębokości oraz metody wiercenia zaczynają się od 100mm a kończą na niemal 1000mm.

Odwierty mogą być „suche”, czyli bez wykorzystania źródła podziemnego najczęściej wykonywane pod pionowy kolektor wykorzystywany do ogrzewania budynków przez pompy ciepła, które przez specjalny wymiennik podnoszą temperaturę cieczy z 12 do 65 °C, lub na przykład pod pale i podziemne zakotwiczenia budynków, wiaduktów lub mostów.

Odwierty „mokre”, które wykorzystują dolne źródło, potocznie zwane studniami, z których za pomocą pomp wykorzystywana jest woda zasilająca indywidualnych odbiorców, firmy oraz wodociągowe przedsiębiorstwa komunalne.